אודותיי

נעים מאוד, אני ד“ר אורית פרנפס. חוקרת תהליכי למידה, מרצה, משחקת ברעיונות, מפתחת סביבות ללמידה, אמא ל 3 בנות, שמהן למדתי ואני לומדת המון, על למידה, ובכלל.

למידה תמיד ריתקה אותי. גם מתוך התנסות אישית, וגם מתוך צפיה והנחיה של ילדים. תמיד היתה בי כמיהה ללמידה אחרת – חיה, מחוברת ומחלחלת לרבדי העומק של הלומד.

במסעי בשדה החינוך עברתי דרך הוראה במסגרות שונות, הכשרת מורים, פיתוח ויישום טכנולוגיה בחינוך, פיתוח תכניות לימודים ומחקר חינוכי. החיים הביאו אותי לארצות הברית לפרק בן שמונה שנים, שם שאבתי השראה רבה מהמנחה שלי לדוקטורט באוניברסיטת ברקלי, פרופסור אנדי דיססה, להתבוננות סקרנית בתהליכי למידה של ילדים, ואך טבעי היה לנוע אל עבר מחקר חינוכי והוראה במסדרונות האקדמיה.

ד"ר אורית פרנפס

התחנה האחרונה שלי בעולם האקדמי היתה כחברת סגל במחלקה לחינוך באוניברסיטת בן-גוריון, שם המשכתי לפתח ולחקור תהליכי למידה של ילדים בדגש על משמעות בלמידה. המחקר העיקרי שלי בשנותי האחרונות באקדמיה היה על חוויות למידה משמעותיות, והוא לווה בכתיבה בבלוג שזוכה עד היום להתעניינות מצד אנשי חינוך ואחרים.

 

במהלך שנת 2015 נפרדתי מהעולם האקדמי כדי לאפשר לעצמי לפגוש ולהתפתח בעולמות נוספים. במהלך השנים האחרונות למדתי התמקדות עם רונה רענן שפריר ועם ליאורה בר-נתן. במקביל התוודעתי לעולם הפילוסופי של יוג'ין ג'נדלין דרך קריאת ספרו המכונן "פרוסס מודל", אותו למדתי עם דנה גניהר-רז ועם דן שאכטר. למידה זו משפיעה באופן עמוק וטרנספורמטיבי על תפיסותי באופן כללי, ובפרט בהקשר ללמידה ולתהליכי הלמידה. "למידה מתנועת החיים" צמחה מתוך תהליך למידה זה.

איפה אפשר להיות בקשר ולקבל תכנים באופן שוטף?