לאנשי חינוך

הרעיונות הפילוסופיים של פרופ' יוג'ין ג'נדלין מזמינים הסתכלות רעננה וחדשנית על תהליכי למידה והוראה. הפילוסופיה של הבלתי מנוסח של ג'נדלין עוסקת בתהליכי חיים, בקשר בין משמעות, חוויה וחשיבה, ומיושמת באופן רב עוצמה בשדות שונים. "למידה מתנועת החיים" היא גישת למידה שמבקשת לבחון את רעיונותיו הייחודיים של ג'נדלין בתוך שדה החינוך והלמידה.

"ההבדל בין (למידה) 'בערך' לבין (למידה) 'ממש' מתייחס להשתתפות מסוימת של התחושות של האדם בתהליך הלמידה". ג'נדלין

"ניתן לדעת ולהבין את משמעותו של מושג, רק אם 'חשים' את המשמעות שלו. אם אין לנו משמעות מורגשת של מושג, אין לנו את המושג כלל – רק 'רעש מילולי'." ג'נדלין

"גישת למידה מתנועת החיים" השואבת השראה מהרעיונות הפילוסופיים של פרופ' יוג'ין ג'נדלין, הניבה מספר יישומים ומהלכים הרלוונטים לנשות ואנשי חינוך. אתם מוזמנים לעיין ביישומים ובפעילויות השונות ולהיות אתי בקשר לקבלת מידע נוסף.

שתי ידיים אוחזות בשתיל

יישומים ומהלכים לנשות ואנשי חינוך

אני מאמין חינוכי

מצפן חינוכי אישי

'מצפן חינוכי אישי' הוא מהלך שבאמצעותו אנשי חינוך מנסחים ומדייקים את האני מאמין חינוכי שלהם.
הניסוח לא מגיע רק ממקורות חיצוניים או מהידוע והמוכר, אלא מהקשבה לידיעה פנימית שמקורה בהתנסויות וחוויות אישיות בשדה החינוך.
בתהליך זה מתפתח ניסוח אותנטי, עמוק ואישי של המהות החינוכית, שבעצם ניסוחו היכולת להתמיר ולהשפיע על העשייה החינוכית.

לפרטים המלאים >>
בתי-ספר

בשבילי הלמידה – בתי-ספר מעוררי מחשבה והשראה

למידה מתנועת החיים היא למידה חיה, ערנית, מחוברת, נלהבת ומשמעותית.
הדס שדות ואני מחפשות בתי-ספר שבהם מתרחשת למידה כזו. אז החלטנו לצאת למרחבים.
בכל שבועיים אנחנו מסיירות בבית-ספר אחר, ומזמינות איתנו נשות ואנשי חינוך שרוצות להצטרף. אנחנו מסיירות לבתי-ספר שמעניינים אותנו – כאלה שהם מעוררי מחשבה והשראה. כאלה שבהם ילדים מונעים מתוך עניין וסקרנות, תשוקה והנעה פנימית. חיוניות וחדווה. כאלה שילדים ומורים אוהבים להיות בהם, ושהם ממלאים אותם במשמעות. מסע מרתק.

לפרטים המלאים >>
האטה בחינוך

האטה בחינוך

אחת ההשתמעויות של 'למידה מתנועת החיים' היא שתהליך הלמידה נובע מהמקצבים הפנימיים של הילד. החיבור נוצר אל 'תנועת ההאטה', ומשם גם למיקה דפני ולד"ר ענת שפירא לביא – ויחד התחלנו להוביל תחום חדש: "האטה בחינוך".
החיבור בין עולם החינוך לבין עקרונות תנועת ההאטה נוצר במטרה להחזיר את הלמידה למקומה הטבעי והמשמעותי, ולאפשר נחת והעמקה בלמידה לאנשי חינוך ולתלמידים כאחד. 
המטרה היא לקדם תפיסות ופרקטיקות של האטה בשדה החינוך בישראל ולהוביל שינוי חינוכי-תרבותי, שיאפשר לנשות ולאנשי חינוך, ולמערכת החינוכית כולה, לשלב עקרונות של חינוך איטי באופן מקדם ומיטיב.

לפרטים המלאים >>
למידה בתנועה

למידה בתנועה

למידה בתנועה היא גישה חדשנית שמאפשרת לילדים לחוות למידה טבעית אשר נובעת בין היתר מהמרחב המצוי סביבנו, תוך יצירת תחושת מסוגלות שמאפשרת להתמודד עם אתגרים ושינויים תמידיים ובאמצעות טיפוח של תחושת שייכות וקהילתיות אמיתיים, אשר אינן תלויות במקום ובמבנים, אלא ביצירת קהילה בת קיימא.
מודל הלמידה פותח על-ידי קבוצת נשות חינוך בתחילת 2021.
יוזמת ומובילה את למידה בתנועה: הדס שדות.

לפרטים המלאים >>

התעניינות ויצירת קשר

אם אחד או יותר מבין היישומים או המהלכים שלמעלה מסקרן אותך, את/ה מוזמנ/ת ליצור איתי קשר.

אשמח לשלוח מידע נוסף לפי הצורך, או לשמור את פרטי הקשר ולהודיע לך על ארועים, סדנאות או פעילויות בהמשך.

ניתן לפנות בווטסאפ, במייל או בהודעה כאן, ואני מבטיחה להיות בקשר.

ד"ר אורית פרנפס

הודעה לגבי יישום או מהלך לאנשי חינוך