![פרדיגמת ההתהוות](https://www.learningimplicit.org/wp-content/uploads/2024/06/ball-tree-1024x682.jpg)
פרדיגמת ההתהוות
הפרדיגמה הקיימת ופרדיגמת ההתהוות מודגמות על-ידי שני פוסטים בפייסבוק שמדגישים הבדלים בין שתיהן.
כל הפוסטים בבלוג
![פרדיגמה](https://www.learningimplicit.org/wp-content/uploads/2024/04/paradigm2-300x169.png)
על שינוי פרדיגמה
ג'נדלין לא רק מציג רעיונות חדשים, אלא יוצר פרדיגמה חדשה. איננו תופסים את המציאות כפי שהיא – אלא דרך משקפיים מסויימים. ג'נלדין מצביע על פרדיגמה חדשה – אנחנו מכנות אותה פרדיגמת ההתהוות.
![בית-ספר הכפר הירוק](https://www.learningimplicit.org/wp-content/uploads/2024/02/20240221_120843-300x225.jpg)
בית ספר הכפר הירוק
סדרת בשבילי הלמידה – סיורים לבתי-ספר מעוררי מחשבה והשראה כתיבה: ד"ר אורית פרנפס בדרך לבית הספר בית הספר הכפר הירוק הוא בית ספר ותיק ששמו
![](https://www.learningimplicit.org/wp-content/uploads/2024/02/20240205_092310-300x225.jpg)
בית-ספר מיתרים רעננה ע"ש פראנקל, ברנקו וייס
בית-ספר ליהדות פלורליסטית בו לומדים יחד ילדים מרקע חילוני ודתי. לבית-ספר מודל חינוכי פרוגרסיבי ואלטרנטיבי, ועיצובו האדריכלי משרת את התפיסות החינוכיות. הוא בית-ספר מכיל ומשלב.
![](https://www.learningimplicit.org/wp-content/uploads/2023/12/touching-song-300x200.jpg)
תהליכי TAE – שאלת ההשפעה על החיים
איך תהליך חשיבה בקצה הידיעה (TAE) משפיע על החיים שלי? דוגמה ותשובות ראשונות מתהליך שאני עשיתי: לשיר כחוויה מחוברת.
![לשחרר את הכוונה](https://www.learningimplicit.org/wp-content/uploads/2023/08/let-go1-300x162.jpg)
להתכוון ובו זמנית לשחרר את הכוונה
אני מציגה כאן תופעה שרלוונטית לכל תחומי החיים – התכוונות ובו זמנית לשחרר את הכוונה. אני מדגימה את הרעיון בתופעה של הירדמות, וגם בתופעה של ליווי תהליכים של "חשיבה בקצה הידיעה".
![משמעות](https://www.learningimplicit.org/wp-content/uploads/2023/07/new-year-sparkle-300x227.jpg)
משמעות – זה כל העניין
יש רגעים בחיים שפתאום יש קליק – משהו מתחבר ורואים תמונה רחבה יותר. חוויות של משמעות – מסע שהתחיל לפני עשר שנים, נפסק, ומתחיל שוב דרך TAE והפילוסופיה של ג'נדלין
![](https://www.learningimplicit.org/wp-content/uploads/2023/06/פודקאסט-300x300.jpg)
לחשוב בקצה הידיעה – פודקאסט "עושים שינוי"
ערן שטרן מארח אותי בפודקאסט "עושים שינוי" ומראיין אותי על שינויים מהותיים במהלך החיים המקצועיים שלי, ולא רק, ועל "חשיבה בקצה הידיעה"
![ידע מנוסח](https://www.learningimplicit.org/wp-content/uploads/2023/06/edge-grey-300x200.jpeg)
כשקצה הידיעה הופך לידע מנוסח
כשאני מספרת על תהליכי חשיבה בקצה הידיעה אני נשאלת – מה נותן התהליך, ומה מרוויחים ממנו? הפעם החלטתי שבמקום שאסביר באופן כללי, אביא דוגמה אמיתית מתהליך אישי שלי – חקירת נושא של מעורבות בעיסוק.
![ChatGPT](https://www.learningimplicit.org/wp-content/uploads/2023/06/ChatGPT-intelligence-artificielle.jpg-300x200.webp)
מה מותר האדם על ChatGPT?
מחשבות על אינטליגנציה מלאכותית לעומת אינטליגנציה אנושית. כמה מילים מעודדות. ולמה ChatGPT לא יכול לעשות "חשיבה בקצה הידיעה"
![החממה האקולוגית](https://www.learningimplicit.org/wp-content/uploads/2023/05/אני-ואצה-1-300x225.jpg)
החממה האקולוגית בעין שמר
החממה האקולוגית הינה מרכז חינוכי חדשני אליו מגיעים בני נוער ללמוד ולחקור בקבוצות קטנות את אתגרי כדור הארץ והאדם.
![להתחבר למשמעות](https://www.learningimplicit.org/wp-content/uploads/2023/04/compass1-300x200.jpg)
להתחבר למשמעות החינוכית בכל יום מחדש
איך להתחדש בכל יום בתוך העשיה החינוכית? איך להישאר מחוברים למשמעות החיה שבנו בעשיה החינוכית היומיומית? מבט רענן על מצפן חינוכי אישי – לקראת שנת לימודים חדשה.
![ענבר](https://www.learningimplicit.org/wp-content/uploads/2023/03/ענבר-300x225.jpg)
בית-ספר ענבר בירושלים
בית-ספר ענבר הוא בית-ספר חדשני לתלמידות, חילוני ממלכתי בירושלים שמטרתו לקדם תלמידות לממש את מלוא הפוטנציאל שלהן, להצליח ולהצטיין בהיבט הלימודי, הערכי והחברתי.