שנה טובה

רימון

לקראת השנה החדשה, אני מסמנת ומייחלת להופעתם של איים ראשונים של למידה חדשה, שמחלחלת לשכבות העומק, שזורה במשמעויות אותנטיות, משוקעת בגוף השלם. למידה מתנועת החיים.

אני מסמנת אותם ביד קלילה בחיי, בחיי הלומדים שסביבי, ובחיי לומדים עתידיים שיוזמנו, או יזדמנו בדרכי. לכל אותם לומדים, ולכולנו, אני מאחלת:

שבמהלך הלמידה נחוש בתוכנו את תנועת החיים, מה שהיא מבקשת, מנביעה. שלא נתעלם, שלא נפנה לה עורף, שלא נחניק את הנביעה תחת הרגלי התבניות השגורות. שנחוש היטב את תביעתה של תנועת החיים בתוכנו, ונזמין לתוכה משהו שיישא אותה קדימה, בחיוניות, אל הצעד הבא בתוך תהליך הלמידה.

שהלמידה שלנו תהיה מורגשת יותר. שנחוש בגוף את המילים שאנחנו אומרים, את אלה שאנחנו שומעים, ואת אלה שאנו קוראים. שנקדיש זמן לחוש את מה שמתעורר בנו לנוכח המושגים אותם אנו לומדים – כן, אלה עם ההגדרות הארוכות, הסבוכות ולפעמים סתומות. ושנופתע ממה שמקופל בתוך התחושות האלה ומה שמתגלה מתוכן ביחס לאותם מושגים.

שנעיז ולא נחשוש לעמוד בקצה הידיעה, במקום בו מרגישים תקועים וההמשך לא ידוע, היכן שיש עדיין רק תחושות שמרמזות על משהו שעדיין לא התנסח במילים. בשונה מההרגל לארגן מחדש תבניות קיימות, שנאפשר לעצמינו לשהות במקום הזה ולהניח לחדש הלא ידוע להתגלות מתוך התהליך החי.

שנה טובה ומבורכת

אשמח אם תשתפו:
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב pinterest
אשמח מאוד לקרוא מה חשבת

2 תגובות

  1. נשאר לי לומר אמן? על המילים המחברות והמחוללות..המתארות באהבה, ברכות ובבהירות את החיי.. בנו..ניגנת על מיתרי ליבי❤️שנה שכזאת בדיוק אני מאחלת לעצמי .. פשוט מקסים. תודה? שנה נפלאה וכמו שתיארת ?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד פוסטים מעניינים מהבלוג

קצה הידיעה

קצה הידיעה

TAE, חשיבה בקצה הידיעה, היא הפרקטיקה השניה שפרופ' יוג'ין ג'נדלין פיתח, לאחר ההתמקדות. זוהי דרך שיטתית לחשוב על העולם ועל עצמינו מעבר למה שידוע לנו בהכרה, מעבר לקצה הידיעה – על-ידי התייחסות ישירה אל משמעויות שאינן מנוסחות עדיין במילים, אבל הקצה שלהן מורגש.

מילה

פיסיקה מורגשת

במסגרת פיתוח רעיון ללימוד פיזיקה עם יותר משמעות וחיבור, רונית דיאמנט, מורה לפיזיקה, ואני מפתחות תכנית בשם: "פיזיקה מורגשת".
הפוסט הזה מניח את היסודות הפילוסופיים מאחורי "פיזיקה מורגשת". איך אנחנו מקשרים מילה או מושג למשמעות שלו? איך אנחנו עושים את זה באופן טבעי כשאנחנו מדברים, כשאנחנו מסבירים מונחים שאנחנו מכירים ויש לנו בסיס חווייתי התנסותי לגביהם? ומה קורה בלמידה פורמאלית בבית-ספר?
בקרוב נתאר כאן התחלות של יישום התכנית עם תלמידי תיכון.

מצפן חינוכי אישי – קצת יותר מנאום מעלית

מצפן חינוכי אישי נולד במרץ 2021, ומאז החל ללכת ולפגוש עולם. המפגש עם העולם ביקש מאיתנו לנסח – מה זה מצפן חינוכי אישי, למה זה חשוב ומה מאפיין את המהלך שלו. רצינו להבהיר את כל אלה באופן פשוט ונגיש דיו, אבל גם נאמן למהות ולרעיונות העמוקים שבסיס מצפן חינוכי אישי. 

ashim-d-silva-100979

שנשמור על קשר?

הירשמו לניוזלטר וקבלו למייל עדכונים ותכנים ממני: פוסטים בבלוג, ועדכונים ישר מהתנור על כל מה שחדש כאן. המייל שלכם יישאר חסוי.

דילוג לתוכן