שנה טובה

רימון

לקראת השנה החדשה, אני מסמנת ומייחלת להופעתם של איים ראשונים של למידה חדשה, שמחלחלת לשכבות העומק, שזורה במשמעויות אותנטיות, משוקעת בגוף השלם. למידה מתנועת החיים.

אני מסמנת אותם ביד קלילה בחיי, בחיי הלומדים שסביבי, ובחיי לומדים עתידיים שיוזמנו, או יזדמנו בדרכי. לכל אותם לומדים, ולכולנו, אני מאחלת:

שבמהלך הלמידה נחוש בתוכנו את תנועת החיים, מה שהיא מבקשת, מנביעה. שלא נתעלם, שלא נפנה לה עורף, שלא נחניק את הנביעה תחת הרגלי התבניות השגורות. שנחוש היטב את תביעתה של תנועת החיים בתוכנו, ונזמין לתוכה משהו שיישא אותה קדימה, בחיוניות, אל הצעד הבא בתוך תהליך הלמידה.

שהלמידה שלנו תהיה מורגשת יותר. שנחוש בגוף את המילים שאנחנו אומרים, את אלה שאנחנו שומעים, ואת אלה שאנו קוראים. שנקדיש זמן לחוש את מה שמתעורר בנו לנוכח המושגים אותם אנו לומדים – כן, אלה עם ההגדרות הארוכות, הסבוכות ולפעמים סתומות. ושנופתע ממה שמקופל בתוך התחושות האלה ומה שמתגלה מתוכן ביחס לאותם מושגים.

שנעיז ולא נחשוש לעמוד בקצה הידיעה, במקום בו מרגישים תקועים וההמשך לא ידוע, היכן שיש עדיין רק תחושות שמרמזות על משהו שעדיין לא התנסח במילים. בשונה מההרגל לארגן מחדש תבניות קיימות, שנאפשר לעצמינו לשהות במקום הזה ולהניח לחדש הלא ידוע להתגלות מתוך התהליך החי.

שנה טובה ומבורכת

אשמח אם תשתפו:
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב pinterest
אשמח מאוד לקרוא מה חשבת

2 תגובות

  1. נשאר לי לומר אמן? על המילים המחברות והמחוללות..המתארות באהבה, ברכות ובבהירות את החיי.. בנו..ניגנת על מיתרי ליבי❤️שנה שכזאת בדיוק אני מאחלת לעצמי .. פשוט מקסים. תודה? שנה נפלאה וכמו שתיארת ?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד פוסטים מעניינים מהבלוג

מנהרת המעורבות

מנהרת המעורבות

לפעמים, כשאני מאד עסוקה במשהו, אני יכולה לשכוח את עצמי לגמרי. יש שם חדווה גדולה. זו מנהרת המעורבות. אני מתבוננת בקבוצת ילדים שאני פוגשת בכל שבוע. אני מחפשת את אותם רגעים שבהם הם נשאבים אל תוך מנהרת המעורבות ושוכחים עצמם בתוכה. מה קורה שם?

מציאות מורכבת

רעיונות פוגשים מציאות

מה באמת קורה כשפוגשים מציאות? לפעמים המציאות מכה בפנים, לא מחכה לרעיונות שישפיעו עליה. היא בשלה, בהתרחשות שלה, מתעלמת ממה שאני מביאה, מצפה שאני אשתלב בה, אתמסר לגחמותיה, אבלע בתוכה. מחשבות ותובנות.

שחף

שנה טובה

שנה טובה – שנת תשע"ח
דוגמה להבנה עמוקה ומחוברת יותר – על המושג "שנה טובה"

ashim-d-silva-100979

שנשמור על קשר?

הירשמו לניוזלטר וקבלו למייל עדכונים ותכנים ממני: פוסטים בבלוג, ועדכונים ישר מהתנור על כל מה שחדש כאן. המייל שלכם יישאר חסוי.

דילוג לתוכן