שנה טובה

רימון

לקראת השנה החדשה, אני מסמנת ומייחלת להופעתם של איים ראשונים של למידה חדשה, שמחלחלת לשכבות העומק, שזורה במשמעויות אותנטיות, משוקעת בגוף השלם. למידה מתנועת החיים.

אני מסמנת אותם ביד קלילה בחיי, בחיי הלומדים שסביבי, ובחיי לומדים עתידיים שיוזמנו, או יזדמנו בדרכי. לכל אותם לומדים, ולכולנו, אני מאחלת:

שבמהלך הלמידה נחוש בתוכנו את תנועת החיים, מה שהיא מבקשת, מנביעה. שלא נתעלם, שלא נפנה לה עורף, שלא נחניק את הנביעה תחת הרגלי התבניות השגורות. שנחוש היטב את תביעתה של תנועת החיים בתוכנו, ונזמין לתוכה משהו שיישא אותה קדימה, בחיוניות, אל הצעד הבא בתוך תהליך הלמידה.

שהלמידה שלנו תהיה מורגשת יותר. שנחוש בגוף את המילים שאנחנו אומרים, את אלה שאנחנו שומעים, ואת אלה שאנו קוראים. שנקדיש זמן לחוש את מה שמתעורר בנו לנוכח המושגים אותם אנו לומדים – כן, אלה עם ההגדרות הארוכות, הסבוכות ולפעמים סתומות. ושנופתע ממה שמקופל בתוך התחושות האלה ומה שמתגלה מתוכן ביחס לאותם מושגים.

שנעיז ולא נחשוש לעמוד בקצה הידיעה, במקום בו מרגישים תקועים וההמשך לא ידוע, היכן שיש עדיין רק תחושות שמרמזות על משהו שעדיין לא התנסח במילים. בשונה מההרגל לארגן מחדש תבניות קיימות, שנאפשר לעצמינו לשהות במקום הזה ולהניח לחדש הלא ידוע להתגלות מתוך התהליך החי.

שנה טובה ומבורכת

אשמח אם תשתפו:
אשמח מאוד לקרוא מה חשבת

2 תגובות

  1. נשאר לי לומר אמן? על המילים המחברות והמחוללות..המתארות באהבה, ברכות ובבהירות את החיי.. בנו..ניגנת על מיתרי ליבי❤️שנה שכזאת בדיוק אני מאחלת לעצמי .. פשוט מקסים. תודה? שנה נפלאה וכמו שתיארת ?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד פוסטים מעניינים מהבלוג

משמעות

משמעות – זה כל העניין

יש רגעים בחיים שפתאום יש קליק – משהו מתחבר ורואים תמונה רחבה יותר. חוויות של משמעות – מסע שהתחיל לפני עשר שנים, נפסק, ומתחיל שוב דרך TAE והפילוסופיה של ג'נדלין

ChatGPT

מה מותר האדם על ChatGPT?

מחשבות על אינטליגנציה מלאכותית לעומת אינטליגנציה אנושית. כמה מילים מעודדות. ולמה ChatGPT לא יכול לעשות "חשיבה בקצה הידיעה"

ashim-d-silva-100979

שנשמור על קשר?

הירשמו לניוזלטר וקבלו למייל עדכונים ותכנים ממני: פוסטים בבלוג, ועדכונים ישר מהתנור על כל מה שחדש כאן. המייל שלכם יישאר חסוי.

דילוג לתוכן