בשבילי הלמידה

ד"ר אורית פרנפס והדס שדות

בתי-ספר

סיורי "בשבילי הלמידה" בבתי-ספר מעוררי מחשבה והשראה

בקיץ 2021 החלטנו, הדס ואני, לבקר באופן תדיר בבתי-ספר מעניינים, שנעשית בהם עבודת חינוך איכותית, שהתלמידים בהם מעורבים, ולומדים בחיות, ערנות בחיבור ובתחושת משמעות. יצרנו רשימת בתי-ספר שעניינו אותנו, ויצאנו למרחבים. בכל שבועיים סיירנו בבית-ספר מרתק אחר, והזמנו נשות ואנשי חינוך שרוצים להצטרף. בסיום כל סיור כתבנו מאמר מושקע על בית-הספר בעקבות הסיור. 

לאחר ביקור בתשעה בתי ספר בשנה הראשונה, הבנו שתכנית הסיורים הובילה אותנו למסע מופלא. כל בית-ספר הוא עולם ומלואו שאפשר ללמוד ממנו המון, ולראות ילדים שמתחברים אל העניין והסקרנות שלהם, שפועלים בחיוניות, ושאוהבים להיות במקום הזה שנקרא בית-ספר. ביקורים בבתי-ספר כאלה מאירים את מה שטוב בחינוך כאן, וזה מעורר הרבה תקווה – שאפשר, שיש אינספור דגמים לחינוך טוב ואיכותי. בנוסף, נרקמים קשרים מקצועיים ואישיים בין משתתפות ומשתתפי הסיורים.

בקיץ 2022 ערכנו בשיתוף עם קהילת הפייסבוק "זרקור – להאיר את הטוב בחינוך" (היתה "בשביל הלמידה") רשימה של 14 בתי-ספר בהם נבקר השנה. והרשימה רק מתארכת.

מוזמנים ומוזמנות להצטרף אלינו. פרטים כאן למטה.

מידע על סיורים בבתי-ספר

בכל שבועיים בערך יוצאים לדרך לסיור באחד מבתי-הספר.

היום בשבוע נקבע בתיאום עם בית-הספר ובשאיפה שכל סיור ייערך ביום אחר כדי לאפשר לאנשים שונים להגיע.

בדרך-כלל מספר המשתתפים בסיור מוגבל ואנחנו מודיעות על כך מראש. ההצטרפות לסיור היא על-פי סדר ההרשמה לקבוצת הווטסאפ של הסיור.

מידע שוטף על הסיורים לבתי-ספר מופיע "זרקור – להאיר את הטוב בחינוך".

בנוסף, ניתן להצטרף לקבוצת ווטסאפ שקטה "בשבילי הלמידה" כדי לקבל מידע עדכני על הסיורים הבאים.

כאן למטה ניתן לקרוא את כל מאמרי הסיכום שכתבנו על בתי-הספר בהם ביקרנו. כדי לראות את הסיכומים כולם יש ללחוץ על "לפוסטים נוספים".

מאמרים קצרים על הסיורים בהם היינו

ענבר

בית-ספר ענבר בירושלים

בית-ספר ענבר הוא בית-ספר חדשני לתלמידות, חילוני ממלכתי בירושלים שמטרתו לקדם תלמידות לממש את מלוא הפוטנציאל שלהן, להצליח ולהצטיין בהיבט הלימודי, הערכי והחברתי.

קרא עוד »

מיתר – הבית לחינוך ברוח דיאלוגית

מיתר, מיסודו של דני לסרי, הוא בית חינוך דיאלוגי שמושתת על חופש – ילדים יכולים ללמוד כשהם חופשיים, ולא מחוייבים ללמוד תכנים מסויים. יחד עם זאת, למבוגרים תפקיד חשוב בתהליכים של הילדים.

קרא עוד »
ashim-d-silva-100979

שנשמור על קשר?

הירשמו לניוזלטר וקבלו למייל עדכונים ותכנים ממני: פוסטים בבלוג, ועדכונים ישר מהתנור על כל מה שחדש כאן. המייל שלכם יישאר חסוי.

דילוג לתוכן