בשבילי הלמידה

אורית פרנפס והדס שדות

בתי-ספר

סיורים בבתי-ספר מעוררי מחשבה והשראה

למידה מתנועת החיים היא למידה חיה, ערנית, מחוברת, נלהבת ומשמעותית.

הדס ואני מחפשות בתי-ספר שבהן מתרחשת למידה כזו. בנינו התחלה של רשימה, ויצאנו למרחבים. בכל שבועיים אנחנו מסיירות בבית-ספר מרתק אחר, ומזמינות איתנו נשות ואנשי חינוך שרוצים להצטרף.

כשהעלינו את הרעיון, הדס ואני לא ידענו איזה מסע מופלא אנחנו מתחילות. כל בית-ספר הוא עולם ומלואו שאפשר ללמוד ממנו המון, ולראות ילדים שמתחברים אל העניין והסקרנות שלהם, שפועלים בחיוניות, ושאוהבים להיות במקום הזה שנקרא בית-ספר. אבל לא רק ההיכרות עם בתי-ספר משמעותית. גם הקשרים האישיים והמקצועיים שנרקמים בין משתתפות ומשתתפי הסיור.

אחת לשבועיים אנחנו מקדישות בוקר שלם לבית-ספר מיוחד אחד שמסקרן אותנו. אנחנו נותנות כאן במה לבתי-הספר הללו. כאן ובקבוצת הפייסבוק "בשביל הלמידה".

לאחר כל ביקור בבית-ספר אני כותבת מאמר לסיכום הביקור מלווה בתמונות – הכל באישור בית-הספר, כמובן.

מידע על סיורים בבתי-ספר

בכל שבועיים בערך יוצאים לדרך לסיור באחד מבתי-הספר.

היום בשבוע נקבע בתיאום עם בית-הספר ובשאיפה שכל סיור ייערך ביום אחר כדי לאפשר לאנשים שונים להגיע.

בדרך-כלל מספר המשתתפים בסיור מוגבל ואנחנו מודיעות על כך מראש. ההצטרפות לסיור הוא על-פי סדר ההרשמה.

מידע על הסיורים לבתי-ספר מופיע בקבוצת הפייסבוק "בשביל הלמידה".  

ניתן להצטרף לקבוצת הווטסאפ "בשבילי הלמידה" כדי לקבל מידע ממוקד על הסיורים הבאים.

מאמרים קצרים על הסיורים בהם היינו

בית-הספר השכונתי שפירא

בית ספר ציבורי שמממש רעיונות של חיבור למקום, לסביבה ולקהילה, למידה מהחיים עצמם, של שיתוף הורים ומשפחות, ושל פדגוגיה מבוססת מקום. בית-הספר ממוקם בשכונת שפירא (אפשר לנחש…) בדרום תל-אביב.

קרא עוד »

בית-ספר ממלכתי יסודי בסלעית

בית-ספר יסודי שהוקם לפני כ- 6 שנים לילדי היישוב. בית-הספר הוקם כבית-ספר ייחודי, והוא היסודי היחיד ביישוב. לאחרונה נכנס בית הספר למשכנו החדש והמעוצב בהתאם לתפיסה החינוכית שגובשה ע"י צוות מבית הספר ומתושבי היישוב, ונשענת על התפיסה המונטסורית-דמוקרטית.

קרא עוד »

סיור בית ספר: בית חינוך קהילתי גאולה

סיור שני: בית ספר תיכון בלב תל אביב. ייחודיותו היא בכך שהוא מאפשר הזדמנות יוצאת דופן לתלמידים שהתקשו להצליח בתיכונים גדולים – ולהעניק להם חוויות של הצלחה, הגעה לתעודת בגרות, לאתר ולממש תחומי עניין וחוזק אישיים ולהשתייך למסגרת תומכת המקדמת את תלמידיה.

קרא עוד »